Сачева за предложението на ПП-ДБ: Няма смисъл да губим времето на хората

16.07.2024 г. 12:19:16 ч.
/
Сачева за предложението на ПП-ДБ: Няма смисъл да губим времето на хората
Представители на ГЕРБ-СДС ще се отзоват на поканата на ПП-ДБ за разговори по декларацията с антикорупционното законодателство. Това обявиха на брифинг в Народното събрание от ГЕРБ. Деница Сачева обаче беше категорична, че позицията на ГЕРБ-СДС остава непроменена и няма да подкрепят нито втория, нито третия мандат:"Ние ще се отзовем на срещата, за да говорим за това, но казахме, че няма да подкрепим втори и трети мандат. Тези три месеца, очевидно, няма смисъл да губим времето на хората, защото по-честният отговор към хората е да отидем отново на избори".  Теменужка Петкова заяви, че предложеното законодателство в декларацията на ПП-ДБ се съдържа в програмата на ГЕРБ-СДС и е било бламирано още с първия мандат. Тя настоя:

"Това, че си се самопровъзгласил за борец с корупцията не те прави такъв. Не бива да забравяме все пак, че ПП-ДБ дължат редица отговори на българското общество и те са свързани с много сериозни корупционни скандали. На първо място - корупционният скандал с "Джем корп" - беше подготвена за преотдаване цялата българска енергетика. Сигурно си спомняте и сериозния корупционен скандал, свързан с контрабандата на Агенция "Митници", със снимките с кучета, с пуделите, с пачките. Сигурно си спомняте и това, че беше искана дерогация за "Лукойл", без изобщо да са налице мотиви за това".
Поканата за среща, която ще се проведе в утрешния ден, е отправена към лидера на ГЕРБ и председател на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Бойко Борисов. На срещата от страна на ПП-ДБ ще са Божидар Божанов, Надежда Йорданова и Любмила Илиева. От страна на ГЕРБ ще са председателят на НС Рая Назарян, Росен Желязков и Деница Сачева.
 
Снимка:static.bnr.bg
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
След изборите: Какви са следващите процедурни стъпки?
След изборите: Какви са следващите процедурни стъпки?
Националният съвет на БСП се събира на извънредно заседание
Националният съвет на БСП се събира на извънредно заседание
От "Да, България" настояват за подписване на коалиционно споразумение с ПП и ДСБ
От "Да, България" настояват за подписване на коалиционно споразумение с ПП и ДСБ
КЗД: Всеки трети смята, че има дискриминация при обществените поръчки
КЗД: Всеки трети смята, че има дискриминация при обществените поръчки



Яндекс.Метрика