САЩ и Китай декларират желание за диалог на Г-20

29.06.2019 г. 09:28:20 ч.
/
САЩ и Китай декларират желание за диалог на Г-20
Вашингтон е отворен за "историческа" търговска сделка с Китай, каза президентът Доналд Тръмп в събота, когато се срещна с китайския си колега Си Дзинпин, който призова за "сътрудничество и диалог", предаде "Синхуа".

Ние сме напълно открити, е заявил Тръмп.

Припомняме, че срещата е дългоочаквана, тъй като Китай и САЩ водят търговска война, като намаляват очакванията, че Тръмп и Си могат да снижат напрежението в Осака.

Си e казал на американския си колега, че сътрудничеството и диалогът са по-добри от конфронтацията.

Според него, тази среща има потенциала да се превърне в повратна точка за двустранните отношения.

Сред темите, които двамата обсъждат, очаквано е и скандалът с "Хуауей".

Припомняме, че по-рано лидерите на Китай, Русия и Индия се договориха за сътрудничество и се обявиха срещу протекционизма.
Снимка:ЕПА
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават



Яндекс.Метрика