САЩ изпраща още 560 военни в Ирак

11.07.2016 г. 15:55:06 ч.
/ ИА Добруджа
САЩ изпраща още 560 военни в Ирак
САЩ ще изпрати още 560 военни в Ирак. Това обяви военният министър на САЩ Аштън Картър, цитиран от „Асошиейтед прес”.

Картър обясни, че военните ще помагат за инфраструктурата и ще окажат логистична подкрепа за въздушната база „Ал Каяра”, южно от Мосул.

Той допълни, че новите сили ще помогнат за превръщането на въздушната база в център за дългоочакваната битка за възвръщането на Мосул от ръцете на екстремистите от „Ислямска държава”.
Припомняме, че американският военен министър е на необявено посещение в Багдад.

Иракските сили са си възвърнали стратегически разположената база от ръцете на „Ислямска държава” в събота. Тя може да окаже особенопредимство в битката за изтръгване на Мосул от джихадистите.

Битката за Мосул бе описана от високопоставен служител по отбраната преди посещението на Картър като „битката за Ирак...кулминационната битка”.

Президентът Барак Обама е одобрил разполагането на допълнителни военни. Така общият брой на американските военнослужещи в Ирак ще бъде около 4600, допълва NBC News.
Снимка:webnews.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават



Яндекс.Метрика