САЩ потвърди: Кери идва в София

10.01.2015 г. 14:07:00 ч.
/ ИА Добруджа
САЩ потвърди: Кери идва в София
На 15 януари държавният секретар на САЩ Джон Кери ще посети България, съобщи Държавният департамент на САЩ снощи.
В София той ще обсъди сътрудничеството в областта на сигуронстта между България и САЩ, енергийната диверсификация и двустранните отношения в областта на търговията и инвестициите.
Държавният секретар ще подчертае важната роля, която има върховенството на закона за реализирането на пълния потенциал на България като динамична европейска демокрация, се посочва още в изявлението на говорителя на департамента Джен Псаки, съобщава "Дневник".
Ден преди посещението си в София Кери ще се срещне с иранския външен министър Мохамад Джавад Зариф в Женева, преди следващия кръг от преговорите за иранската ядрена програма. Двамата външни министри ще обсъдят "насоки за преговарящите екипи", които ще се съберат в швейцарския град на 18 януари в опит да постигнат споразумение преди края на юни, каза Псаки.

Източник:Cross.bg

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика