Седем депутати напуснаха Лейбъристката партия

18.02.2019 г. 14:27:34 ч.
/
Седем депутати напуснаха Лейбъристката партия
Седем британски депутати напуснаха днес Лейбъристката партия, предаде "Ройтерс". Като причина за напускането си депутатите посочиха провалите на ръководството във връзка с Брекзит и проявите на антисемитизъм в партията.
Сред напусналите са Чука Умуна, който преди време бе смятан за потенциален бъдещ лидер на лейбъристите, и Лусиана Бъргър, която стана известна с критиката си срещу антисемитизма в Лейбъристката партия.
Мнозина лейбъристи са недоволни от лидера на партията Джереми Корбин, отбелязва "Асошиейтед прес". Те го обвиняват, че е слаба опозиция срещу плановете на Консервативната партия за Брекзит и че се е провалил с изкореняването на антисемитските настроения в Лейбъристката партия. Останалите петима напуснали са Крис Лесли, Анджела Смит, Гавин Шукър, Майк Гейпс и Ан Кофи.
Лидерът на лейбъристите Джереми Корбин заяви, че е разочарован от решението на депутатите да напуснат партията.
Седемте напуснали са малка част от общо 256-те депутати на лейбъристите, но това е най-значителният подобен случай след 1981 г., когато членството си в партията прекратиха четирима високопоставени нейни представители, отбелязва "Асошиейтед прес". /БТА
Снимка:cdni.rt.com
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа



Яндекс.Метрика