Начало >Добруджа >Общество

Седмица на отворени врати в Пневмофтизиатричния кабинет към МБАЛ-Добрич

11.09.2025 г. 15:40:58 ч.
/
Седмица на отворени врати в Пневмофтизиатричния кабинет към МБАЛ-Добрич
Пневмофтизиатричният кабинет към МБАЛ-Добрич ще проведе седмица на отворените врати във връзка с профилактиката на туберкулоза. Тя ще се проведе в дните от 15 до 19 септември в рамките на работното време, съобщават от РЗИ Добрич. Инициативата ще даде възможност на всеки за достъп до здравни услуги, ще повиши обществената информираност по отношение на туберкулозата като: начин на заразяване, рискови фактори, различните форми на заболяването, лечение, превенция.
След проведения скрининг, на лицата в риск ще се извърши консултация от лекар и при необходимост преглед и изследвания.
 Инициативата е в изпълнението на Националната програма за превенция и контрол на туберкулозата в България за периода 2021-2025 г. и цели да се намали заболеваемостта от туберкулоза в страната.
Снимка:static.framar.bg

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика