Начало >Добруджа >Общество

Седмокласници от СУ “П. Р. Славейков“ групово рецитираха „Опълченците на Шипка“

02.03.2020 г. 14:55:40 ч.
/
Седмокласници от СУ “П. Р. Славейков“ групово рецитираха „Опълченците на Шипка“
Седмокласници от СУ „П. Р. Славейков“ рецитираха групово одата "Опълченците на Шипка". Инициативата е посветена на 3 март - Националния празник на България.Пред всички малки и големи славейковци, седмокласниците развяха българския трибагреник и като един гордо и с вълнение изрекоха на глас великите Вазови стихове, посветени на героичното минало на народа ни.
„Това е един урок по родолюбие и е поредица от традиционните уроци по родолюбие, които нашите ученици правят. Желанието за това групово рецитиране е на самите деца. Те се запалиха по идеята, научиха одата наизуст и поискаха да поздравят всички славейковци с националния празник. 3 март е велика и важна дата и всеки я усеща със сърцето си“, каза тяхната преподавателка по български език и литература, г-жа Невяна Манова.

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 22 юни
Времето на 22 юни
Вестник ГЛАС: Образование – минало и бъдеще
Вестник ГЛАС: Образование – минало и бъдеще
Общински съвет - Добрич ще заседава на 30 юни
Общински съвет - Добрич ще заседава на 30 юни
Днес настъпва астрономическото лято
Днес настъпва астрономическото лято



Яндекс.Метрика