Северна Корея отново изстреля балистична ракета към Японско море

03.08.2016 г. 09:11:05 ч.
/ ИА Добруджа
Северна Корея отново изстреля балистична ракета към Японско море
Южнокорейските власти съобщиха, че Северна Корея отново е изстреляла балистична ракета към Японско море, предадоха информационните агенции.
Уточнява се, че според информация на южнокорейските военни ракетата е изстреляна от западната провинция Хуанхъ Намдо към източното крайбрежие.
На 19 юли Северна Корея изстреля три ракети. По-късно Пхенян заяви, че това е станало в рамките на учение, при което е симулиран превантивен удар срещу военни обекти на Южна Корея и бази, които се използват от САЩ.    
По-рано Северна Корея заплаши, че ще даде „физически отговор” на споразумението между Вашингтон и Сеул, предвиждащо на южнокорейска територия да бъде разположена противоракетната система THAAD, предназначена за  прехващане на балистични ракети.
Снимка:webnews.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка



Яндекс.Метрика