ШАХМАТ: Кръг преди края на Световното Момчил Петков се доближи до медалите

31.08.2017 г. 08:53:47 ч.
/
Кръг преди края Момчил Петков се изкачи на шесто място във временното класиране на Световното първенство по шахмат за деца, което се провежда в Покос де Калдас, Бразилия. След 10 изиграни срещи състезателят на добричкия клуб "Енергия 21", има 7,5 точки при момчетата до 12 години. Водачът във временното класиране от Съединените щати е с актив от 8 точки, а следващите петима в класирането са с по 7,5 точки. В последния кръг Момчил се изправя срещу представителя на Русия Володар Мурзин, който бе начело в класирането ден по-рано, но сега има равен брой точки с добричлията и заема четвърта позиция.
Снимка:dobrudjabg.com