Шефът на "Фолксваген" завещал всичко на съпругата си, но ако тя се омъжи отново - губи всичко

28.08.2019 г. 14:14:44 ч.
/
Шефът на "Фолксваген" завещал всичко на съпругата си, но ако тя се омъжи отново - губи всичко
Дългогодишният шеф на "Фолксваген" Фердинанд Пиех е завещал всичко на съпругата си след смъртта си - активи за над 1 милиард евро.
Ерата на един от най-големите мениджъри на автомобили в света приключи окончателно в неделя вечерта.
Той оставя 12 деца, два пъти повече внуци, 63-годишната си съпруга Урсула, над 1 милиард евро частно богатство. Като цяло семействата Порше/Пиех притежават около 37 милиарда евро.
От десет години Фердинанд Пиех държал парите си в две австрийски частни фондации, управлявали от съпругата му Урсула.
Двамата се запознават през 1982 г., когато тя е учителка в детската градина. Заема позицията на гувернантка за децата на Пиех от тогавашната му партньорка Марлен Порше. Две години по-късно Урсула и Пиех се женят. Раждат им се три деца.
Според документите вдовицата на дългогодишния шеф на "Фолксваген" наследява всичките му активи и правото да ги управлява. Но това в случай, че не се омъжи отново. Тогава ще загуби всичко.
Снимка:toplichnosti.com
Източник:24 часа

Коментирайте
Подобни новини
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи



Яндекс.Метрика