Начало >Добруджа >Култура

Шест премиери в ДКТ „Дора Габе“ през 2016 г.

11.01.2016 г. 11:00:49 ч.
/
Шест  премиери в ДКТ „Дора  Габе“  през 2016 г.
„Облачето“ е първото ново заглавие  в културния афиш на кукления театър  в Добрич за 2016 година. Репетициите на спектакъла по текст на Георги Джилянов вече започнаха. Режисьорът Николай Бояджиев ще работи с актьорите Мирослава Демирева, Сибел Азисова, Мустафа Исмаил и Румен Куртев. Със сценографията е ангажирана  Наталия Гочева. Премиерата е предвидена за края на януари.
През март малките зрители ще могат да видят „Лека нощ, съкровище!“.  Постановката ще бъде реализирана от режисьора  Румен Куртев, със сценографията  на Елисавета Качулева и  музиката на Пламен Мирчев- Мирона.
За април е предвидено премиерното представление на „Мери Попинз“  с режисьор Леонард  Капон. А проф. Славчо Маленов  ще постави през  юни на сцената на добричкия куклен театър „Дъщерята  на магьосника“.
След лятната ваканция децата в Добрич ще могат да видят през септември спектакъла „Хитър Петър“. За режисьор е поканен Веселин Бойдев, сподели Петър Петков – директор на ДКТ „Дора  Габе“. По традиция 2016 година ще приключи с ново коледно представление.
Снимка:dobrudjabg.com
Източник:Радио ДОБРУДЖА

Коментирайте
Подобни новини
„Лазарица“ с премиера днес от 19 часа
„Лазарица“ с премиера днес от 19 часа
Духовникът Антон Нейчев показва символите на своя живот в изложба
Духовникът Антон Нейчев показва символите на своя живот в изложба
Иван Янъков: Музиката докосва човешката душа, важно е да е достъпна за хората
Иван Янъков: Музиката докосва човешката душа, важно е да е достъпна за хората
Иван Янъков и БКО – Добрич представят интеграл от клавирни концерти на Бах (ВИДЕО)
Иван Янъков и БКО – Добрич представят интеграл от клавирни концерти на Бах (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика