Швеция легализира изкуственото оплождане и за жените без партньор

17.01.2016 г. 13:36:27 ч.
/
Швеция легализира изкуственото оплождане и за жените без партньор
Шведският парламент гласува промени в закона, които легализират изкуственото оплождане и за жените без партньор.

Досега изкуственото оплождане в страната беше разрешено само ако жената е встъпила в брак или живее в регистрирано партньорство.

От 1 април право на изкуствено оплождане ще имат и дамите без партньор.

При гласуването на промените в закона християндемократите бяха против - с аргумента, че това е стъпка към "създаването на семейства само с един родител".

218 депутати обаче подкрепиха промените, а едва 40 гласуваха "против".

До голяма степен това е признание за нашите деца. До неотдавна имаше случаи, при които лекарите "съветваха" жените, че ако искат бебе, най-добре да си хванат гадже или да отидат на дискотека, коментира пред общественото радио в Стокхолм Елида Кинд, която е представител на феминистка организация, подкрепяща промените в закона.

Досега на множество шведки, които не са в брак или регистрирано партньорство, се налагаше да пътуват до Дания за изкуствена инсеминация.
Снимка:i2.offnews.bg
Източник:БФ Волейбол

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика