Силен международен тенис турнир за юноши и девойки до 18 г. се провежда в Добрич (ВИДЕО)

В турнира, чийто домакин е ТК „Изида“, участват състезатели от 13 държави
18.06.2024 г. 16:15:22 ч.
/
Тенис клуб „Изида“ е домакин на силен международен турнир за юноши и девойки до 18 години. Надпреварата е от категория ITF J30 за световната ранглиста. Това означава, че победителят ще спечели 30 точки за световната ранглиста.

В състезанието участват над 80 тенисисти от 13 държави – Великобритания, Израел, Украйна, Италия, Франция, Румъния, Швеция, Германия, Австрия, Малта, Латвия, Турция и България, съобщи за медийна група „Добруджа“ турнирният директор Владислав Михайлов.
Основната схема на турнира започна вчера, като и днес на кортовете в комплекс „Изида“ в градския парк, се провеждат срещите от първия кръг на сингъл и на двойки. В петък са полуфиналите на сингъл и финалите на двойки, а в събота сутринта се решителните финални мачове на сингъл.

Тенис клуб "Изида" е представен на турнира от трима състезатели, сред които е Даниъл Спасов, който е поставен под номер 1 в схемата. В първия кръг той успя да победи италианец с 6:4, 6:3. Именно към него са насочени и надеждите за успех на турнира, каза Михайлов. С уайлд кард на турнира участва и Дейвид Илиев, но той загуби своя двубой от първия кръг от израелец. При девойките Ивелина Христова загуби от представителка на Украйна.
Към момента Даниъл Спасов заема 792-ри в Световната ранглиста за юноши до 18 години, макар да е само на 16 години. Очакванията са до края тази година той да успее да се изкачи до 550 място, каза Михайлов.

От 29 юли до 2 август в Добрич ще се проведе и Държавното първенство до 14-годишна възраст. Имаме силен отбор при момчетата и се надяваме да играем поне полуфинал на държавното, каза Владислав Михайлов, който е и треньор в ТК "Изида". Надежди се възлагат и на отбора девойки до 16 години, които да повторят миналогодишната си шампионска титла от Държавно първенство.