Силно представяне и два медала за СКЛА "Добруджа" на Националния шампионат за момичета и момчета под 16г.

Мирела Минчева със сребро на 100 м. и на 2 см. от медалите на скок на дължина
01.07.2024 г. 12:11:37 ч.
/
Два медала и успешно представяне за състезателите от СКЛА "Добруджа" на Националния шампионат по лека атлетика за момичета и момчета под 16г. и национален шампионат за мъже и жени, който се проведе във Велико Търново от 28 до 30 юни.
Тринадесетгодишната Мирела Минчева в дисциплината 100 м. достигна до сребърния медал при под 16 г. момичета с ново лично постижение в дисциплината 12.75сек.
В щафетното бягане 4х100 м. за момичета в състав: Ева Иванова, Радина Радева Елина Костадинова и Мирела Минчева достигнаха до бронзовите медали с време 51.80 сек.
В скока на дължина Мирела се класира за финалната надпревара с ново лично постижение 5.18 м., което й отреди пето място в крайното класиране само на 2 см. от медалите, като третата и четвъртата в класирането са с еднакъв резултат от 5.20 м.
Радина Радева в дисциплината 400 м. също достигна до пето място с много добро постижение 62.83сек.