СКЛА „Добрич“ спечели 8 медала на турнира „Коста Василев“ в Шабла

29.04.2024 г. 09:51:29 ч.
/
Хвърлячите на СКЛА „Добрич“ с президент и треньор Галин Костадинов затвърдиха реномето си на водеща сила в тези дисциплини в България, като спечелиха 8 медала на турнира „Коста Василев“ в град Шабла, който е от календара на Българска федерация по лека атлетика.

На тласкане на гюле при мъжете първото място спечели Живко Господинов, а второто – Никола Михов.

Мариела Маркова спечели сребърен медал на гюле при девойките под 20 години.

СКЛА „Добрич“ имаше двама представители на почетната стълбица на гюле при момчетата под 16 години, като втори стана Ивайло Петров, а трети – Кристиан Савов.

При момчетата, родени през 2012 г. Божидар Александров е сребърен медалист на гюле.

Калоян Златков спечели два златни медала при родените през 2013 г. Той стана шампион на тласкане на гюле и на хвърляне на вортекс – вид копие за деца.