Начало >Добруджа >Общество

След Пчелино, предстои акция по залесяване край Орлова могила

23.11.2020 г. 11:36:04 ч.
/
След Пчелино, предстои акция по залесяване край Орлова могила
През изминалите почивни дни започна залесяването и на 35 декара горска територия край село Пчелино. Доброволци и служители на ДГС-Добрич залесиха част от терена, като през седмицата горските ще довършат започнатото. Експертите от стопанството избраха фиданки акация, за да се подпомогнат пчеларите в района. По предложение на министъра на МЗХГ Десислава Танева, при залесяване в горски територии се използват и дървесни видове, които са в полза на сектор пчеларство.
Акциите по залесяване, организирани от екипа на ДГС-Добрич, в които активно се включват и доброволци, ще продължат и в края на тази седмица. На 28 и 29 ноември служители на стопанството и граждани ще залесяват край село Орлова могила. Теренът е 20 декара, а дървесният вид е цер.
През тази година, при почвоподготовката и разчертаването на редовете, в стопанството се прилага иновативен подход. След обработката на почвата и смилането на останалите клони и пънове с мулчър, машина засича редовете с jps и ги разчертава, като по този начин се улеснява работата при залесяването, а и се спазва определеното разстояние в междуредията, за да може след това новото насаждение да се обработва машинно. Директорът на ДГС-Добрич инж. Цанко Николов (на снимката) смята, че това е бъдещето и все повече модерни методи ще навлизат при работа в горите.

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика