Начало >Добруджа >Общество

След само седмица пауза миньорите от Оброчище отново протестират (ВИДЕО)

03.04.2017 г. 17:19:04 ч.
/
След само седмица пауза миньорите от Оброчище отново протестират (ВИДЕО)
Само няколко дни след като миньорите в „Оброчище” стигнаха до споразумение с концесионера на рудника, днес отново протестират. Първата смяна отказва да излезе от рудника, миньорите от втората – отново са пред портала. Причината за недоволството им е репресията, която по думите им се прилага от страна на ръководството на мината към част от работниците.
Работодателят е отказал да им плаща квартирите, което е било афиширано от него като една от социалните придобивки. По последна информация им е спрян и токът. Протестиращите от първата смяна ще останат под земята, докато не дойде работодателят и не бъде подписан колективният трудов договор и не бъдат изплатени ваучерите за февруари.
Екип от Инспекцията по труда също посети мината днес. Никой обаче не може да издири концесионера на мината.
„Цялата държава се оказва безсилна срещу един човек. Може би има чадър от високо в държавата, за да си позволява такава наглост”, коментираха протестиращите миньори. Те отново настояват отговорните институции да преразгледат концесията и ако има нарушения, тя да бъде развалена.
Репортаж на Павлина Живкова и Петър Петров

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)
Над 2 млн. евро европейско финансиране за бизнеса в област Добрич
Над 2 млн. евро европейско финансиране за бизнеса в област Добрич



Яндекс.Метрика