Словенските власти откриха седем мигранти в български камион

10.08.2016 г. 14:40:15 ч.
/
Словенските власти откриха седем мигранти в български камион
Словенската полиция е открила седем непълнолетни мигранти от Афганистан в камион, управляван от 32-годишен български гражданин, съобщи БГНЕС. Хората са открити след допълнителна проверка на камиона на граничния пункт “Гришковйе“.
Афганистанците са на възраст между 12 и 17 години. Срещу българския шофьор е повдигнато обвинение за участие в нелегално преминаване на границата. От полицията в Марибор не съобщават самоличността на българския шофьор.
Междувременно сръбските медии съобщават, че шестима български трафиканти на хора са били арестувани през последния месец. Българите са се опитали да прехвърлят в Сърбия общо 63-ма нелегални мигранти. Огромната част от тях са били от Афганистан, няколко души са били от Пакистан.
Пред съда в Пирот бяха изправени и двама сръбски граждани от Белград, които са участвали в трафика на мигрантите
Снимка:c1.staticflickr.com
Източник:mediana.bg

Коментирайте
Подобни новини
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС



Яндекс.Метрика