СПОРТЕН БРИДЖ: 39 двойки от 18 отбора и 4 държави участваха в Коледния бридж празник

29.12.2014 г. 10:11:00 ч.
/ ИА Добруджа
39 двойки и 18 отбора от София, Варна, Бургас, Разград, Силистра, Ген. Тошево, Камено и Добрич, както и гости от Румъния, Шотландия и Англия взеха участие в коледния бридж празник на гр.Добрич. След изключително оспорвани единоборства както при двойките, така и в отборния турнир късно вечерта на 26 декември призьорите получиха своите награди и вкусни подаръци и си тръгнаха с поредното огромна задоволство от проведените състезания в добруджанската столица.
В двойковия турнир ликуваха варненската двойка Радослав Радев и Даниела Инджиева, следвани от добричките млади надежди Йордан Щерев и Георги Василев и от Радослав Радев/Камено/ и Пейчо Чолаков/Бургас/. Четвърти останаха варненците Илко Попов и Алекс Хаджиев , а петото място заеха завърналият се специално за състезанието от Лондон многократен призьор от европейски и световни младежки първенства Стефан Скорчев с партньор Станислав Недков/Добрич/.
В отборния турнир победител стана отбор "Любчо" с капитан Любчо Игнатов/Варна/. Негов партньор бе Ивайло Манов/Варна/, а другата им двойка бяха Радослав Радев от Камено и Пейчо Чолаков от Бургас. Техния успех е много значим защото в последния си мач те победиха не кой да е, а държавният отборен шампион за 2014 г.-отбора"Титан"/Шумен/ с капитан Христо Николов, който остана трети в крайното класиране. Второто място спечели варненската формация "Капи" с капитан Димитър Капитански.
Всички участници изказват благодарност на домакините от ресторант "Лебед" за перфектните условия, предоставени им за състезателните часове и за чудесното бридж парти, провело се след завършването на турнирите, както и за изкусно приговените печено прасенце и коледни пуйки за награди на призьорите в отборния турнир.
Организаторите от СК "Дама купа" благодарят на "Жилфонд инвест" Добрич за подаръците, подарени на всички лидери в класиранията.