Спортисти с допинг ще връщат държавни премии

02.04.2015 г. 07:06:05 ч.
/
Спортисти с допинг ще връщат държавни премии
Българските спортисти, които са били уличени в употребата на допинг, или няма да получават държавна премия за високи резултати или ще връщат премията. 
Това е новостта в инструкцията за награждаване на спортисти през 2015 г., която беше подписана от министър Красен Кралев и публикувана на сайта на ведомството.
За първи път прегрешенията с допинг са влезли като разпоредба в инструкцията. Тя предвижда сходни наказания и за треньорите и длъжностните лица, които иначе имат право на премия за успеха на техните спортисти.
На връщане подлежат и премиите, ако резултатите на спортистите са били анулирани от международната федерация.
Държавната премия за световна титла при мъжете и жените в олимпийските спортове остава 40 хиляди лева, а в неолипмийските 8000 лева. Европейската титла в олимпийските спортове е 15 хиляди лева, а неолимпийските - 6000 лв.
Тази година се регламентират и премиите за титла в универсиадата и първите европейски олимпийски игри. И в двата случая премията за златен медал е 6000 лева. 
В борбата участието на европейските игри е със статут на европейско първенство, така че вероятно при успех те ще предпочетат да се зачитат успехите им като медали от европейско.
Снимка:mpes.government.bg
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Делян Добрев напуска парламента. Отново
Делян Добрев напуска парламента. Отново
Допълнителни места във влаковете през летния сезон
Допълнителни места във влаковете през летния сезон
Внимание! Риск от пожари
Внимание! Риск от пожари
След майските купони, напомняне от НАП: Ако абитуриентите не учат и не работят, да плащат осигуровки
След майските купони, напомняне от НАП: Ако абитуриентите не учат и не работят, да плащат осигуровки



Яндекс.Метрика