Спортните клубове не са получили от Община Добрич средствата си за високо спортно майсторство, съгласно Наредбата за финансиране. Това стана ясно по време на днешното заседание на ПК „Спорт и младежки дейности“ на Общинския съвет. Има направена справка, както и предложение да бъдат отпуснати поне половината от средствата, но все още нищо не е достигнало до клубовете.
Комисията разгледа писмо от футболния Добруджа, с което от клуба отправят искане за спешно финансиране преди старта на новия сезон във Втора лига. В него се посочва, че клубът е изправен пред сериозни финансови затруднения и нормалното му функциониране е поставено под риск.
Съветниците обаче се обединиха около становището, че е необходима повече информация и конкретика от футболния клуб, преди да се вземе някакво решение. В писмото е посочен необходимият бюджет за функционирането и развитието на клуба във Втора лига, но не и какви средства се очакват от Община Добрич.
По време на дебатите стана ясно, че на клуба през тази календарна година вече са отпуснати 250 хиляди евро, в които не са включени средставата за детско-юношеската школа.
„Не искам да вземаме каквото и да е решение, преди да сме се запознали в детайли със сумата, отделена за спорт, и по-специално за ФК Добруджа, през миналата година. За нас приоритет трябва да са детско-юношеските школи и не е много законосъобразно да спонсорираме професионални клубове, още повече тези пари да отиват за заплати на професионални спортисти. Парите за високи спортни постижения, които сме гласували, според Наредбата, все още не са изплатени“, заяви председателят на комисията Йордан Иванов.
Съветниците от спортната комисия ще изискат становище от финансовия заместник-кмет Станка Николова или от ПК „Бюджет, финанси и данъчна политика“ – какви средства може да даде общината, както и подробен отчет за отпуснатите през миналата година средства за спортните клубове в Добрич и конкретно за ФК Добруджа.
Комисията разгледа писмо от футболния Добруджа, с което от клуба отправят искане за спешно финансиране преди старта на новия сезон във Втора лига. В него се посочва, че клубът е изправен пред сериозни финансови затруднения и нормалното му функциониране е поставено под риск.
Съветниците обаче се обединиха около становището, че е необходима повече информация и конкретика от футболния клуб, преди да се вземе някакво решение. В писмото е посочен необходимият бюджет за функционирането и развитието на клуба във Втора лига, но не и какви средства се очакват от Община Добрич.
По време на дебатите стана ясно, че на клуба през тази календарна година вече са отпуснати 250 хиляди евро, в които не са включени средставата за детско-юношеската школа.
„Не искам да вземаме каквото и да е решение, преди да сме се запознали в детайли със сумата, отделена за спорт, и по-специално за ФК Добруджа, през миналата година. За нас приоритет трябва да са детско-юношеските школи и не е много законосъобразно да спонсорираме професионални клубове, още повече тези пари да отиват за заплати на професионални спортисти. Парите за високи спортни постижения, които сме гласували, според Наредбата, все още не са изплатени“, заяви председателят на комисията Йордан Иванов.
Съветниците от спортната комисия ще изискат становище от финансовия заместник-кмет Станка Николова или от ПК „Бюджет, финанси и данъчна политика“ – какви средства може да даде общината, както и подробен отчет за отпуснатите през миналата година средства за спортните клубове в Добрич и конкретно за ФК Добруджа.


.gif)












1 USD = BGN
1 GBP = BGN
1 CHF = BGN

