Начало >Добруджа >Общество

Сред заразените 25 има двама медици. Мъж на 72 г. почина в резултат на заболяването

22.08.2020 г. 13:29:40 ч.
/
Сред заразените  25 има двама медици. Мъж на 72 г. почина в резултат на заболяването
Днес – 22 август 2020 г., в Единния информационен портал са регистрирани 25 нови случая с положителен резултат за COVID-19. Директорът на Регионална здравна инспекция и секретар на Областен координационен щаб д-р Светла Ангелова съобщи, че това са 22 мъже на възраст от 20 г. до 82 г. и 3 жени на възраст от 61 г. до 69 г. Едната от жените е настанена за лечение в УМБАЛ „Св. Марина“ във Варна, а другите две са изследвани по собствено желание и са поставени на домашно лечение и изолация. От пациентите мъже 7 са настанени за лечение в МБАЛ Добрич. Петима са изследвани от РЗИ като контактни лица или лица, проявили клиника и са поставени в изолация на домашно лечение. Другите десет пациенти са изследвани по собствено желание или от работодател, като всички са изолирани и поставени на домашно лечение.

Сред новоустановените положителни случаи на заразяване с коронавирус има две медицински лица, каза д-р Ангелова. Тя съобщи още, че битката със заболяването е загубил още един пациент – мъж на 72 години.
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за неделя - 28 юни
Прогноза за неделя - 28 юни
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Ученици от ЕГ „Гео Милев”  ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Ученици от ЕГ „Гео Милев” ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец



Яндекс.Метрика