Начало >Добруджа >Общество

Настоящи и бъдещи майки се срещат по повод Световната седмица на кърменето

04.08.2016 г. 08:35:12 ч.
/
Настоящи и бъдещи майки се срещат по повод Световната седмица на кърменето
По повод отбелязване на световната седмица на кърменето (1 – 7 август) в Добрич ще се проведе неформална среща между настоящи и бъдещи майки от 10.30 ч. днес в ресторант “Мечока Бен” в градския парк. Форматът е организиран от Марияна Драгнева - член на  Алианс на българските акушерки и водеща на Училище за бъдещи родители  в гр. Добрич. РЗИ-Добрич ще подкрепи инициативата, като на присъстващите ще бъдат раздавани здравно-образователни материали.
Световната седмица на кърменето се отбелязва всяка година от 1 до 7 август в повече от 120 страни. Инициативата се организира за първи път през 1992 година от WABA - World Alliance for Breastfeeding Action (Световен Алианс за активна подкрепа на кърменето) и се подкрепя от Световна здравна организация и УНИЦЕФ, като основната цел е популяризирането и насърчаването на кърменето на бебетата.
Тази година темата на седмицата е „Кърменето - ключ към устойчиво развитие”.
Снимка:www.kazanlak.com
Източник:ИА ДОБРУДЖА

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 27 юни
Времето на 27 юни
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
Областният управител обяви обществена поръчка за изпълнител на водноспасителна дейност за 7 неохраняеми плажа
Областният управител обяви обществена поръчка за изпълнител на водноспасителна дейност за 7 неохраняеми плажа
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети



Яндекс.Метрика