Начало >Добруджа >Култура

Стефка Янорова: Когато има добро представление, има и добра публика

04.04.2018 г. 09:51:27 ч.
/
Стефка Янорова: Когато има добро представление, има и добра публика
Драматичен театър „Стефан Киров” – Сливен ще гостува на добричка сцена на 13 април с постановката „Тектоника на чувствата”. Спектакълът от един от най-известните съвременни драматурзи Ерик Еманюел Шмит, е режисиран от Недялко Делчев.  В ролите влизат Стефан Вълдобрев, Стефка Янорова, Пламена Гетова, Вяра Начева и Николина Велчева.
Това е първата постановка, в която състудентите Стефка Янорова и Стефан Вълобрев играят заедно след завършването на НАТФИЗ. В интервю за радио „Добруджа” Янорова описа спектакъла като разказ за любовта, която никога не е еднозначна. Става дума за приключението „любов” – как сами можем от любов да се самоунищожим, посочи Янорова. Тя призна, че с удоволствие е приела поканата на директора на сливенския театър, откъдето започва нейната кариера.  Освен, че това беше театърът, от който тръгна професионалният ми път, там бях посрещната изключително радушно и научих много неща, сподели актрисата.
Тя признава, че има разлика в отношението на публиката в София с тази в  страната, защото софийската по думите й, е малко по-разглезена. Причината е, че има много повече избор. Ние много погрешно разсъждаваме за публиката като за някакво трето лице. Публиката е част от спектаклите. Когато има добро представление, има и добра публика. Не обичам, когато подценяват публиката и вкуса й. В същото време не обичам, когато се угажда на публиката евтино. Смятам, че тя е достатъчно информирана в днешно време и реагира доста адекватно, казва Янорова.
Спектакълът „Тектоника на чувствата” може да гледате на 13 април от 19.00 часа в Младежки център – Добрич. Билети се продават на касата на зала „Добрич”.

Коментирайте
Подобни новини
Празничен концерт „Цветя за теб” на Духов оркестър - Добрич
Празничен концерт „Цветя за теб” на Духов оркестър - Добрич
„БЕЗопасни връзки“ през април в Добрич
„БЕЗопасни връзки“ през април в Добрич
"Пътят на една объркана жена" представя Мирослава Мирчева в родния Добрич
"Пътят на една объркана жена" представя Мирослава Мирчева в родния Добрич
Културен афиш за периода 6 - 12 април
Културен афиш за периода 6 - 12 април



Яндекс.Метрика