Стинг се завръща към рока с нов албум

23.07.2016 г. 13:47:09 ч.
/
Стинг се завръща към рока с нов албум
Музикалната легенда Стинг обяви, че до края на годината ще излезе най-новия му албум, в който ще се завърне към своите корени в рока. В новия проект певецът засяга някои популярни политически теми като мигрантската криза и климатичните промени. Заглавието на новия албум е „57th & 9th“ и се очаква да излезе на 11 ноември.
В интервю за „Ролинг стоун“ бившият фронтмен на групата The Police заяви, че той прави завръщането към рока след години на музикални експерименти. „Той (албумът – бел. ред.) ще е повече рок от всичко, което съм правил досега“, призна Стинг, цитира го БГНЕС. Музикантът, който е дългогодишен привърженик на организацията „Амнести интернешънъл“ и редица хуманитарни каузи, посочи, че е подготвил и песента „Inshallah“, която е посветена на масовата миграция към Европа, както и друга - „One Fine Day“, чийто фокус е върху климатичните промени. „Най-големият двигател на миграция ще бъде климатът. Милиони хора ще търсят сигурно място“, посочи още той. В новия албум също така ще присъства и песен, посветена на смъртта на Принс, който почина на 21 април. В своето интервю Стинг не пропусна да коментира и „Брекзит“. „Все още съм в депресия заради излизането на Великобритания от ЕС без причина за това. Поне Европейският съюз има програма за справяне с климатичните промени.
Снимка:frognews.bg
Източник:frognews.bg

Коментирайте
Подобни новини
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка



Яндекс.Метрика