26.04.2024 г. 08:14:18 ч.
/
Отборът по баскетбол за момчета 5-7 клас на СУ „П. Р. Славейков“ продължава успешно защитата на титлата си от миналата година, когато стана шампион на България.

След първото място в град Добрич и в областта, сега славейковци спечелиха и зоналния етап. На турнир в Шумен те победиха местния областен шампион и първенеца на Варна. С тези две победи СУ „П. Р. Славейков“ се класира за държавните финали в Сливен в началото на юни.

На крачка от финалите в тази възрастова останаха момичетата на ОУ „Христо Ботев“. На зоналния турнир те победиха домакините от Шумен, но минимална загуба с 4 точки разлика от варненско училище остави момичетата от Добрич на второ място. Това е голям успех за ОУ „Христо Ботев“, защото всички в състава са в 5 и 6 клас.

Състезателите и на двете добрички училища тренират баскетбол в клуб „Ънстопабъл“.