Сърбия увеличава магистралните такси

14.08.2016 г. 15:45:29 ч.
/
Сърбия увеличава магистралните такси
Едно от първите решения на новото сръбско правителство ще бъде увеличение на таксите за автомагистрали с 10 процента, съобщава белградският в. "Блиц", цитиран от БТА.
Тази не особено популярна мярка, която трябваше да бъде приета още през февруари, но бе отложена заради изборите, е нужна за компания "Пътища", защото пътните такси не са се променяли от 23 февруари 2008 г., отбелязва изданието.
Според последни оценки корекцията в цените ще донесе за една година допълнителни 1.8 милиарда динара (около 14.4 млн. евро) за поддръжка на пътищата.
Според източник от правителството решението за повишаване на пътните такси е подготвено отдавна, но е чакало формирането на новия кабинет.
В Сърбия има 670 километра автомагистрали, за които се плаща пътна такса, а събраните пари се влагат в поддръжката на 15 000 километра пътища.
Снимка:beobuild.rs
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика