Начало >Добруджа >Общество

Състезание по правопис Spelling Bee ще се проведе в СОУ "Любен Каравелов"

29.02.2016 г. 15:06:26 ч.
/
Състезание по правопис  Spelling Bee ще се проведе в СОУ "Любен Каравелов"
Училищният кръг от Шестото национално състезание по правопис на английски език Spelling Bee ще се проведе в  СОУ „Любен Каравелов” на 2 март от 11.00 часа. От 27 февруари до 2 март 2016 г над 6500 ученици от 274 училища в цялата страна ще се включат в надпреварата след усилена подготовка в продължение на няколко месеца. Класиралите се на първо и второ място ще представят училищата си на регионалните състезания, които ще се проведат на 26 март 2016 г. в 10 града в страната. Най-добрите 30 ученици ще участват в националния финал на 23 април в София, където ще се определи Spelling Bee шампионът на България. 
Spelling Bee е традиционно американско състезание, в което състезателите спелуват (от англ. spelling), т.е. произнасят буква по буква различни думи на английски език.  Целта на състезанието е да повиши интереса на учениците към изучаването на английски език и да подобри знанията им чрез забавни и интерактивни дейности. Победител в миналогодишното състезание е тринадесетгодишният Теодор Енчев от ОУ „Димитър Благоев“, гр. Велико Търново. 
Състезанието се организира от Фондация “Корпус за образование и развитие-КОРПлюС”. То се осъществява в партньорство с Фондация „Америка за България”,  Посолството на САЩ и под патронажа на Министерството на образованието и науката. 
Тази година състезанията се провеждат под наслов “BEE above aggression”. 
Снимка:2.bp.blogspot.com
Източник:Радио ДОБРУДЖА

Коментирайте
Подобни новини
Астрономическата есен настъпва днес
Астрономическата есен настъпва днес
Честваме 117 години от провъзгласяването на българската независимост
Честваме 117 години от провъзгласяването на българската независимост
Прогноза за времето в понеделник
Прогноза за времето в понеделник
Зооцентърът в Добрич се превърна в сцена за концерта на група „Мармалат”
Зооцентърът в Добрич се превърна в сцена за концерта на група „Мармалат”



Яндекс.Метрика