Състезател на СКЛА Добруджа – национален вицешампион в четирибоя под 14 години

Виктор Иванов спечели сребърен медал от националния шампионат, който се проведе в Габрово
23.06.2024 г. 21:43:07 ч.
/
Състезателят на СКЛА Добруджа Виктор Иванов спечели сребърен медал в четирибоя от националния шампионат за момичета и момчета под 14 години, който се състоя на 22-23 юни на стадион „Христо Ботев“ в Габрово.
Добричкият състезател завърши на второ място след Борис Фусков (КЛАСА – София). Цялото състезание бе основно конкуренция между двамата.
В скок дължина и двамата записаха най-добър резултат от 6.03 метра. Бяха равностойни и на 60 м с препятствия – 9.25 сек. Състезателят на софийския клуб бе по-бърз на 60 м – 7.48 сек. срещу 7.70 сек. На 800 м Иванов премина първата обиколка за 63 секунди, а в последните метри Фусков го изпревари и той падна, но стана и завърши, изоставайки на 3 секунди.
Фусков победи с ново най-добро постижение в тази възраст – 377 точки, а Виктор Иванов бе втори с 360 т.
Точно 76 момчетата завършиха надпреварата. Медалистите поздравени от олимпийската шампионка на троен скок от Сидни 2000 – Тереза Маринова.