Кметът на Добрич Детелина Николова получи за трети път Европейски етикет за иновации и добро управление. Призът бе връчен на официална церемония в Пловдив, в рамките на годишната среща на местните власти в Югоизточна Европа, организирана от Националното сдружение на общините в Република България. Отличията връчи вицепремиерът Томислав Дончев, заместник–министър председател по европейските фондове и икономическата политика. Етикетът е признание за успешното прилагане на принципите на добро демократично управление, качеството на предоставяните публични услуги и добрите практики при изпълнение на публичните политики в общината. Присъжда се за период от две години. Отличените получават кристален приз – дванадесетостен. На всяка от стените му е гравиран по един от 12-те принципа за добро управление. Тази година с Етикета са удостоени 18 общини: Банско, Бяла Слатина, Враца, Вълчи дол, Габрово, Горна Оряховица, Димитровград, Добрич, Долна баня, Кнежа, Ловеч, Павликени, Петрич, Поморие, Свищов, Столична, Троян, Търговище.
Източник:Вестник ГЛАС


.gif)











1 USD = BGN
1 GBP = BGN
1 CHF = BGN

