Начало >Добруджа >Общество

Съвета на Европа отново отличи община Добрич с Европейския етикет за иновации и добро управление

19.05.2015 г. 11:25:32 ч.
/
Съвета на Европа отново отличи община Добрич с  Европейския етикет за иновации и добро управление
Кметът на Добрич Детелина Николова получи за трети път Европейски етикет за иновации и добро управление.  Призът бе връчен на официална церемония в Пловдив, в рамките на годишната среща на местните власти в Югоизточна Европа, организирана от Националното сдружение на общините в Република България. Отличията връчи вицепремиерът Томислав Дончев, заместник–министър председател по европейските фондове и икономическата политика. Етикетът е признание за успешното прилагане на принципите на добро демократично управление, качеството на предоставяните публични услуги и добрите практики при изпълнение на публичните политики в общината. Присъжда се за период от две години. Отличените получават кристален приз – дванадесетостен. На всяка от стените му е гравиран по един от 12-те принципа за добро управление. Тази година с Етикета са удостоени 18 общини: Банско, Бяла Слатина, Враца, Вълчи дол, Габрово, Горна Оряховица, Димитровград, Добрич, Долна баня, Кнежа, Ловеч, Павликени, Петрич, Поморие, Свищов, Столична, Троян, Търговище.
Източник:Вестник ГЛАС

Коментирайте
Подобни новини
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)
Над 2 млн. евро европейско финансиране за бизнеса в област Добрич
Над 2 млн. евро европейско финансиране за бизнеса в област Добрич
Четвърта национална изложба на българския комикс гостува в Добрич
Четвърта национална изложба на българския комикс гостува в Добрич
„Аз съм ти фен“ - новата песен на деветгодишната Надежда от Студио „Зонели“ (ВИДЕО)
„Аз съм ти фен“ - новата песен на деветгодишната Надежда от Студио „Зонели“ (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика