Такситата ще работят по нов начин от 1 април

04.12.2015 г. 11:40:20 ч.
/
Такситата ще работят по нов начин от 1 април
От 1 април е задължението таксиметровите услуги да се извършват само от превозвачи или наети по трудов договор от тях шофьори, като водачите плащат данъци и осигуровки. Другата възможност е водачът сам да се регистрира като превозвач.
Това решиха депутатите при гледането на второ четене на промените в Закона за автомобилните превози. В залата бяха 87 депутати, като предложението беше подкрепено от 79, а двама се въздържаха.
На първо четене на закона беше прието срокът да е 1 юли. От БСП поискаха законът да влезе в сила на 1 април, което беше прието от транспортната комисия.
До момента, най-вече големите таксиметрови компании, даваха на шофьори коли на лизинг, но те реално не бяха назначени към фирмата, а само отчисляваха сума от оборота си.
Новият регламент не се приема от водачите и собствениците на фирми. Мотивът за промяната пък е, че е трудно на контролните органи да санкционират нарушения, когато шофьорите не са на договор в компаниите.
Снимка:www.gramofona.com
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика