ТЕНИС: Марина Христова от Изида спечели международния турнир Winner cup

29.07.2013 г. 14:51:00 ч.
/ ИА Добруджа
Марина Христова от Изида спечели златния медал при момичетата до 10 г. в първото издание на международния турнир по тенис Winner cup 2013 в Плевен. На финала състезателката на Ивайло Коев е победила Валерия Бесова от бургаския Черноморец с 4-1 4-2, съобщават от пресцентъра на Изида. Бронзовият медал е станал притежание на съотборничката на победителката Александра Дралчева. При момичетата до 8 г. първото място е спечелила Анастасия Николова от верненския клуб Тича, а при момчетата шампиони в двете възрастови групи са станали Николас Хадживарнава от Кипър (до 8 г.) и Светлин Керемедчиев от Ямбол (до 10 г.). В състезанието са участвали общо 45 момичета и момчета. Следващият турнир по тенис за деца, който ще привлече участници от цялата страна и от чужбина е „Албена къп – детски тенис" от 30 август до 1 септември. Надпреварата край морето се очертава да бъде и генерална репетиция за участниците преди Мастърса до 8 и 10 г. през септември в Плевен и София.