Терористи щурмуваха газова компресорна станция в Ирак

31.07.2016 г. 10:13:32 ч.
/ ИА Добруджа
Терористи щурмуваха газова компресорна станция в Ирак
Терористи щурмуваха газова компресорна станция в Северен Ирак, съобщиха източници от силите за сигурност, цитирани от Ройтерс.
Най-малко четирима работници са убити. Нападателите са сложили няколко експлозива преди силите на реда да успеят да поемат контрол над станцията.
Най-малко четирима терористи с ръчни гранати са влезли през външната врата на AB2, намираща се на около 15 километра северозападно от Киркук, ранявайки двама охранители, които са в критично състояние. След това нападателите са убили четирима служители в контролната стая и поставили експлозиви – най-малко пет, обявиха източниците.
Сили от елитно звено за борба с тероризма са щурмували обекта. Те са поели пълен контрол над станцията и са освободили 15 служители, скрили се в друга стая.
Не е ясно дали нападателите са убити или са избягали.
Все още никой не е поел отговорност за нападението, но преди ДАЕШ („Ислямска държава”) е атакувала петролни и газови съоръжения в региона.
Снимка:webnews.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка



Яндекс.Метрика