Тигър излезе от клетката си в столичния зоопарк

07.12.2014 г. 12:47:00 ч.
/ ИА Добруджа
Тигър излезе от клетката си в столичния зоопарк
Тигър излезе от клетката си в столичния зоопарк. В момента животното се намира в затворено помещение в залата на големите котки, каза за БГНЕС Ирина Сахатчиева от зоологическата градина. Полиция, ветеринари и директорът на зоопарка Иван Иванов са на място. От управата на зоопарка заявиха, че ще търсят хуманно отношение към животното.
Причината за инцидента в момента се уточнява, тъй като в зоологическата градина има и строители. Не е ясно дали тигърът е излязал от клетката си по невнимание от страна на служител на зоопарка.
Веднага посетителите са били изведени без паника от сградата. В момента зоопаркът е затворен за граждани.
БГНЕС припомня, че в началото на август месец от зоологическата градина в Ловеч избяга ягуарът Алонсо, след като служител в парка оставил отключена клетката на животното. Тогава Алонсо беше застрелян, а служителят вдигнал пуската наказан с последно предупреждение за дисциплинарно уволнение. Директорът на зоопарка отнесе само забележка.

Източник:БГНЕС

Коментирайте
Подобни новини
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада



Яндекс.Метрика