Тихановска: Опозицията е готова за преговори с властите в Беларус

25.08.2020 г. 14:57:20 ч.
/
Тихановска: Опозицията е готова за преговори с властите в Беларус
Кандидатът на беларуската опозиция за президент Светлана Тихановска съобщи пред комисията по външни работи на Европейския парламент, че опозицията е готова за преговори с властите на страната. Тя се включи в заседанието на комисията от Вилнюс, където се намира в момента, предаде БНР. "Волята на народа няма да бъде прекършена. Нашата цел е да постигнем провеждането на честни и свободни избори по мирен път и по пътя на диалога. Затова обявявам нашата готовност за преговори с властите. Готови сме да номинираме преговарящите, както и да обмислим посредничество на международни организации за целта", заяви Тихановска.
Тя каза, че революцията в Беларус не е нито про- или антируска, нито про- или антиевропейска, а демократична революция на народа на Беларус за свобода, самоопределение и основни права.
Комисията по външни работи на Европейския парламент обсъжда на извънредно заседание ситуацията в Беларус. Европейските лидери вече решиха да започнат процедура по налагане на санкции на Беларус заради провеждането на президентските избори, които по думите им не са били нито свободни, нито честни и заявиха, че не признават резултатите.

 
Снимка:img-cdn.dnes.bg
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Пожарът до Солун е овладян, причини щети и замърсяване
Пожарът до Солун е овладян, причини щети и замърсяване
Украйна очаква дронова сделка със 7 държави от НАТО
Украйна очаква дронова сделка със 7 държави от НАТО
Стрелба с 8 ранени помрачи празниците в САЩ
Стрелба с 8 ранени помрачи празниците в САЩ
Мащабни протести: Албанците искат смяна на властта
Мащабни протести: Албанците искат смяна на властта



Яндекс.Метрика