Обмен на креативни идеи между млади хора от Добрич и Стара Загора се провежда в Общински младежки център „Захари Стоянов”. Темата, по която работят младежите е
"Умения на креативното мислене". Тренингът е насочен като групова дискусия, обяснява Цветелина Добрева, младежки работник от ОМЦ Добрич. Младежите споделят ситуации, в които са попадали, споделят опит и интуиция, симулират ситуации и работят в малки групи за създаване на краен продукт. За аудиторията на Медийна група Добруджа Цвети Добрева сподели, че креативността е много широко понятие и различни изследователи, икономисти и маркетингови специалисти не дават точно определение. В обществото креативността се свързва с появата на нещо ново, нов продукт, но всъщност креативността е личностния характер на всеки човек и възможността навреме и правилно да използва тези умения, допълва Цвети.
Георги от Стара Загора твърди, че му е много забавно, защото е намерил много нови приятели. Той е на 15 г. е и учи актьорско майсторство. От три месеца се занимава активно като член на Международен младежки център Стара Загора.
Младежкият обмен се осъществява по проект „Младежки център Добрич – Вашето утре”,с финансовата подкрепа на Исландия, Лихтенщайн и Норвегия чрез Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство.
Репортаж на Дана Михайлова и Павлина Живкова