Три медала за добричките състезатели от световното по ски ориентиране за ветерани

28.01.2022 г. 13:38:02 ч.
/
Три бронзови медала спечелиха добричките състезатели от световното по ски ориентиране за ветерани, което се проведе в България, край Чепеларе. На първото си явяване на подобен форум на стълбичката успяха да се качат Нели Филчева, Красимир Ненов и Калинка Ненова.

Състезатели от 18 български клуба и 16 от цял свят участваха в световното първенство на майсторите по ски ориентиране – ветерани от 35 до 85 години. В него участие взеха четирима добрички състезатели:
Калинка Ненова и Нели Филчева в група при жени над 60 години. В първия старт на 24.01. в средна дистанция Нели Филева завърши успешно на трето място, а четвърта на 3 минути повече време завърши Калинка Ненова. Те трябваше да намерят 7 контролни точки по маршрут с дължина 3 километра.
В група на ветерани над 65 години Радослав Димитров завърши на 4-то място.
В група на мъже над 70 години Красимир Ненов успя да завърши на трето място, непосредствено след  финландец и швед.
В дългата дистанция на 26.01. 2022 г. Калинка Ненова завоюва своя бронзов медал.
Красимир Ненов остана на 4-то място след двамата финландци и шведа: 1. Теуво Лехтинен –Финландия. 2. Кауно Муруярви – Финландия
3. Кьел Сандстрьом – Швеция.

Със спечелените три бронзови медала и три 4-ти места добричките състезатели спечелиха 1325 точки за клуб „Добротица“.

От добричкия клуб по ориентиране „Добротица“, признават, че състезателите от северните страни са по-добри, но отбелязват, че там ските са средство за придвижване през голяма част от годината. А в Добрич не всяка година пада сняг удобен за каране на ски в парка. И все пак дисциплината ски ориентиране се практикува  в Спортен клуб по ориентиране „Добротица” Добрич, като всяка година участват в държавните първенства.