Начало >Добруджа >Регионални

Тридневна разходка с яхта реализираха участници в международен проект

21.10.2019 г. 17:28:03 ч.
/
Тридневна разходка  с яхта  реализираха участници в международен проект
В рамките на проект “Мултикултурно наследство и яхтинг сред природното богатство на Черно море за развитие на устойчив и креативен туризъм в трансграничния регион Констанца-Добрич”, се проведе  тридневна разходка  с яхта.  Събитието се случи в дните  от 11 до 13 октомври.  Участие в него взеха 20 представители на целевата група - туристически сдружения, браншови организации, аниматорски фирми и други.  Двете страни бяха представени от по 10 души, участници в  проекта. Трансграниният яхтен маршрут включваше посещение  на различни природни и културно-исторически обекти на територията  на област Добрич и окръг Констанца, а предвижването по море  го прави атрактивен и уникален. Обиколката  започна с посещение на град Мангалия, от където участниците се качиха на яхта  и часове по-късно акостираха на пристанище Балчик.
Проектът има за цел да допринесе за разнообразяване на туристическите оферти и удължаване на летния сезон чрез използване на материалното и нематериално мулти-културно и природно наследство на региона Добрич-Констанца  с цел развитие на устойчив и креативен туризъм. Събитието, може да  бъде модел и да се включи в офертите на туристическите компании, казват организаторите.
Проектът се изпълнява от Хуманитарна фондация Clopot, която е ръководител на дейностите,  в партньорство с НПО "Европейският институт за културен уризъм EUREKA" - Добрич и е съфинансиран от Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие в рамките на програмата INTERREG V-A Румъния-България. Бюджетът на проекта е 473 652,91 евро.
 

Коментирайте
Подобни новини
Гръцки бенд, спортни танци и супер хитове във втората вечер от "Балкански уикенд" в Каварна
Гръцки бенд, спортни танци и супер хитове във втората вечер от "Балкански уикенд" в Каварна
Балкански уикенд започна в Каварна със сръбска музика
Балкански уикенд започна в Каварна със сръбска музика
Осветиха „Добруджанска младоженческа стая“, събрала семейни реликви и традиции в „Двореца“ в Балчик (ВИДЕО)
Осветиха „Добруджанска младоженческа стая“, събрала семейни реликви и традиции в „Двореца“ в Балчик (ВИДЕО)
Експозицията „Добруджанска младоженческа стая“ в „Двореца“ ще бъде осветена днес
Експозицията „Добруджанска младоженческа стая“ в „Двореца“ ще бъде осветена днес



Яндекс.Метрика