Тръмп и Ким не постигнаха споразумение на срещата си във Виетнам, но диалогът ще продължи, съобщи Белият дом

28.02.2019 г. 09:28:37 ч.
/
Тръмп и Ким не постигнаха споразумение на срещата си във Виетнам, но диалогът ще продължи, съобщи Белият дом
Президентът на САЩ Доналд Тръмп и лидерът на Северна Корея Ким Чен-ун не успяха да постигнат споразумение на срещата си в Ханой, но диалогът ще продължи, съобщи Белият дом в изявление, цитирано от Асошиейтед прес и ТАСС.
"Този път не беше постигнато никакво споразумение, но екипите /на двамата президенти/ планират да продължат срещите в бъдеще", се посочва в изявлението.
По-рано днес Тръмп и Ким напуснаха по-рано от планираното мястото на срещата - хотел Метропол. Според официалната програма двамата трябваше да продължат преговорите с работен обяд, последван от церемония по съвместно подписване на документи, след което Тръмп трябваше да даде пресконференция в своя хотел в 16.00 часа местно време.
Без обяснения на причините работният обяд беше отменен, а пресконференцията - изтеглена с два часа по-рано.
Снимка:webnews.bg
Източник:БТА

Коментирайте
Подобни новини
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия



Яндекс.Метрика