Турция ни го връща, въведе санитарна такса само за български камиони

01.01.2015 г. 15:03:00 ч.
/ ИА Добруджа
Турция ни го връща, въведе санитарна такса само за български камиони
От днес българските тежкотоварни камиони ще плащат по 15 евро санитарна такса при влизане в Турция през граничния пункт "Капъкуле".
Тоза заяви валията на град Одрин Дурсун Али Шахин, цитиран от БНР.
Таксата ще бъде само за българските камиони.
Турските власти са монтирали на "Капъкуле" две системи, които ще разпръскват дезинфекционнен разтвор върху идващите откъм "Капитан Андреево" моторни превозни средства с българска регистрация. Системата е електронна, със сензорни датчици. Тя ще се обслужва от Дирекцията за санитарен контрол към турското министерство за храни, земеделие и животновъдство.
На турския граничен пункт "Капъкуле" за първи път се разполага система за дезинфекция на МПС. Твърди се, че тя е ответна мярка и вид отмъщение срещу дезинфектирането на българския пункт "Капитан Андреево" на турските тирове, което беше премахнато след скандал, но отново заработи преди няколко месеца.
Отначало се планираше санитарната такса да бъде задължителна за всички МПС, влизащи в Турция през "Капъкуле", но впоследствие се реши да остане само за българските тирове и камиони.
Дезинфекционни системи за МПС ще бъдат монтирани и на другите гранични пунктове на Турция с България и Гърция.

Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика