TV7 вече не може да се гледа през цифрово ефирно разпространение.

14.12.2015 г. 12:17:58 ч.
/ ИА Добруджа
TV7 вече не може да се гледа през цифрово ефирно разпространение.
Това съобщиха от НУРТС.
От оператора поясниха, че програмата не е на мултиплекса от 11 декември тази година.
„Не разпространяваме TV7 от няколко дни заради системно неизпълнение на клаузите по договора“, обясниха от НУРТС и допълниха, че става въпрос за системен отказ на плащане на таксите за разпространение на цифровия сигнал в цялата страна, предаде Епицентър.
От компанията поясниха, че телевизията ще бъде върната на мултиплекса веднага щом се издължи.
В началото на август другата телевизия от групата - News7, също бе свалена от свалена от цифровия мултиплекс.
Телевизиите са длъжни да плащат такса на мултиплекса за цифровото разпространение, което достига безплатно до клиентите. TV7 и News7 бяха качени на Мултиплекс 2 (с оператор НУРТС) още при пускането му на 1 март 2013 г.
Това не е първият случай на изключване на програми - през май 2014 г. по искане на bTV бяха спрени bTV Lady и Ring.bg. След свалянето на TV7, на Мултиплекс 2 остават само bTV, Нова ТВ и България On Air.
Източник:ИА ДОБРУДЖА

Коментирайте
Подобни новини
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
България и САЩ обсъдиха последните стъпки за отпадането на визите
България и САЩ обсъдиха последните стъпки за отпадането на визите
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Олег Невзоров отрича за политически чадър: Не се чувствам виновен, никъде няма да избягам
Олег Невзоров отрича за политически чадър: Не се чувствам виновен, никъде няма да избягам



Яндекс.Метрика