Убиха наследника на Г. Илиев във ВИС-2

07.01.2016 г. 23:44:43 ч.
/ ИА Добруджа
Убиха наследника на Г. Илиев във ВИС-2
В комплекс "Макси" в София убиха тази вечер Веселин Стоименов - Весо Дебелия. Той се смята за наследник на шефа Георги Илиев, както и за ликвидатор на ВИС-2, предаде БНР.
51-годишният мъж е бил прострелян няколко пъти. Смъртоносен се е оказал изстрел в главата. Около трупа са открити седем-осем гилзи.
Весо Дебелият е отговарял в миналото за инвестициите на бившата групировка ВИС по Черноморието и за хотелите от Слънчев бряг до Ахтопол. Собственик и съсобственик е в редица фирми, сред които "Сохо", "Венис", "Айсберг 02", "Алфа кар", "Интертур" - Несебър, и други.
По неофициална информация Веселин Стоименов е и физическото лице, което е извършило юридическата ликвидация на фирмата ВИС-2.
През април 2014 г. името на убития беше намесено в скандал, след като стана ясно, че частна фирма е окупирала пристана за лодки в резервата Ропотамо, въпреки прекратения договор с Регионалната инспекция по околна среда и води в Бургас. 
Според "Биволъ" компания на Веско Дебелия притежава дружеството, свързвано още с издирвания за наркотрафик Христофор Амантанидис – Таки.
Екипи на СДВР са на мястото на инцидента. Районът е оцепен. За случая е уведомена и прокуратурата.
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
DARA ще разказва историята на България пред света
DARA ще разказва историята на България пред света
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.



Яндекс.Метрика