Начало >Добруджа >Общество

Ученичка от гимназия "Райко Цончев" с одобрен проект на БАН

26.10.2016 г. 14:18:06 ч.
/ ИА Добруджа
Ученичка от гимназия "Райко Цончев" с одобрен проект на БАН
Стефани Маринова, ученичка в десети клас на Профилирана гимназия по туризъм и предприемачество „Райко Цончев“ получи висока оценка за проекта си „Иван Хадживълков-забравеният дарител на Добрич“ от Българска академия на науките. Проектът е одобрен за участие в конкурс на Ученическия институт към БАН и ще бъде представен на Ученическа научна сесия през месец ноември.
 На 27 октомври (четвъртък) 2016г. за първи път проектът, посветен на видния добрички възрожденец и дарител Иван Хадживълков ще бъде представен пред добричката общественост от 17:30ч. в зала 203 на Висше училище по мениджмънт. Посвещава се на Деня на народните будители и на 10 годишнината от създаването на ЧПГТП „Райко Цончев“, носеща името на още един дарител от недалечното минало на града ни.
Иван Хадживълков е личност, имаща изключителен принос през епохата на Възраждането и началото на следосвобожденската действителност в Добрич. За съжаление, времето е обвило в забрава един от най-големите дарители и добротворци в родния край.
Целта на представянето на този проект пред добричката общественост е свързана с желанието да се възстанови спомена за него, за дарителската му дейност, за приноса му за развитие на просветата, включването му в борбата за църковна самостоятелност през Възраждането и подпомагането на българските революционери в борбата за политическо освобождение на България от османска власт.
Организира се със съдействието на Община град Добрич и Висше училище по мениджмънт, град Добрич.
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
РИК: Ето как избирателите могат да проверят секцията си на изборите на 19 април
РИК: Ето как избирателите могат да проверят секцията си на изборите на 19 април
Прогноза за времето в сряда, 11 март
Прогноза за времето в сряда, 11 март
Константина Петрова отново ще води листата на „Възраждане” в област Добрич
Константина Петрова отново ще води листата на „Възраждане” в област Добрич
 По 50 евро и 20 евро за Великден за пенсионерите
По 50 евро и 20 евро за Великден за пенсионерите



Яндекс.Метрика