Начало >Добруджа >Общество

Ученици и преподаватели от ПМГ "Иван Вазов" в Добрич отбелязаха Международния ден на Земята (СНИМКИ)

23.04.2026 г. 08:38:55 ч.
/
Ученици и преподаватели от ПМГ "Иван Вазов" в Добрич отбелязаха Международния ден на Земята  (СНИМКИ)
Вчера ученици и преподаватели от ПМГ "Иван Вазов" , гр. Добрич,  се включиха активно в дейности, свързани с Международния ден на Земята.

След съкратените учебни часове те засадиха различни видове декоративна растителност – ред барон, лавровишна, хоста, туя, бор, лавандула, лоницера, теменужки и парички. Растенията бяха осигурени от Общинския декоративен разсадник към ОП „Устойчиви дейности и проекти“.

Също така започнаха пребоядисване на оградата и портала и почистиха двора и прилежащите пространства.

"Днес не просто почетохме природата – показахме, че всеки от нас може да бъде част от промяната!", пишат от учебното заведение на своята фейсбук страница. 


Галерия


Снимка:фейсбук / ПМГ "Иван Вазов" град Добрич

Коментирайте
Подобни новини
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Времето на 23 юни
Времето на 23 юни
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика