Начало >Добруджа >Общество

Ученици от Добрич тръгнаха за Европейския парламент със среднощен скандал с „гонкаджии“ в центъра

10.04.2024 г. 16:33:47 ч.
/ ИА Добруджа
Ученици от Добрич тръгнаха за Европейския парламент със среднощен скандал с „гонкаджии“ в центъра
Ученици от училището по изкуствата „Св. Климент Охридски“ няма да запомнят с добро снощното си отпътуване към Европейския парламент в Страсбург. Деца и родители са били „изпратени“ със скандали и разправии от млади мъже, любители на високите скорости, които се събират всяка вечер на паркинга пред Стоматологията, разказа за медийна група „Добруджа“ възмутен родител.

Провокативното поведение на младежите започнало още с пристигането на децата и родителите на паркинга около 23:30 часа – свалени стъкла на автомобилите и силна музика. Когато обаче групата ученици се насочила към автобуса, млад мъж за малко не се врязъл в тях с автомобила си при опит за дрифт. Това вбесило родителите, които потърсили сметка на безрасъдния млад шофьор. Вместо да се извини обаче, той, заедно със свои приятели, опитал да нахлуе в автобуса, което накарало родителите да позвънят на 112. Едва тогава младите любители на високите скорости си тръгнали, а децата се отправили на дългоочакваната екскурзия към Франция.

Припомняме, че посещението на Европейския парламент в Страсбург се дължи на успеха на училищния отбор на СУ “Св. Климент Охридски” в Регионалното състезание „Евроскола“ през януари. В оспорвана борба между единадесет училища от областите Варна, Добрич и Шумен талантливи възпитаници на училището по изкуствата се представиха блестящо и се класираха сред победителите в състезанието. Почетното място им даде възможност да участват в програма „Евроскола“ и да посетят  Страсбург.

В Европейския парламент учениците ще влязат в ролята на евродепутати за един ден и ще се запознаят с работата на европейските институции. В работна среда ще разберат на практика как протича ежедневната дейност на членовете на ЕП и ще представят личното си мнение по решения, взети на равнището на Европейския съюз.

Коментирайте
Подобни новини
Честваме 189 години от рождението на Васил Левски
Честваме 189 години от рождението на Васил Левски
Общински съвет - Добрич ще заседава на 28 юли
Общински съвет - Добрич ще заседава на 28 юли
Времето на 18 юли
Времето на 18 юли
Емил Струнджев: Тази година бе много трудно за журито на „Трикси“
Емил Струнджев: Тази година бе много трудно за журито на „Трикси“



Яндекс.Метрика