Начало >Добруджа >Общество

Ученици от СУ „Димитър Талев“ честваха 150 години от Априлското въстание с празнична програма

20.04.2026 г. 18:14:45 ч.
/
Ученици от СУ „Димитър Талев“ честваха 150 години от Априлското въстание с празнична програма
Програма за честване на 150 години от Априлското въстание организираха в Средно училище „Димитър Талев“ днес.
 
В учебното заведение подредиха гостуваща изложба от Исторически музей – гр. Копривщица с материали  от въстанието.  
 
Ученици от 5. до 10. клас имаха възможност да участват в рецитал, викторина и състезание, което показа знанието им за този значим ден от българската история.
 
Освен това посетилите тържеството бяха свидетели на демонстрация на униформи и оръжия от този съдбовен ден.
 
Снимка:СУ "Димитър Талев"

Коментирайте
Подобни новини
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Времето на 23 юни
Времето на 23 юни
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика