Начало >Добруджа >Общество

Ученици от СУ „Св. Климент Охридски“ отбелязаха 150 години от Априлското въстание с рецитал в Стария Добрич (ВИДЕО)

20.04.2026 г. 14:00:16 ч.
/
Ученици от СУ „Св. Климент Охридски“ отбелязаха 150 години от Априлското въстание с рецитал в Стария Добрич (ВИДЕО)
Ученици от четвърти клас от СУ „Свети Климент Охридски“ в Добрич представиха днес вълнуващ рецитал в етнографския комплекс „Стария Добрич” с който тържествено отбелязаха 150 години от Априлското въстание.
В събитието се включиха близо 70 ученици, облечени в празнични училищни униформи в които преобладаващ е червения цвят. Този избор не е случаен. Червеното се превърна в символична препратка към героичното минало и към Кървавото писмо, олицетворяващо стремежа на българския народ към свобода, каза за медийна група „Добруджа” преподавателят Даниела Георгиева.
На фона на възрожденската атмосфера на „Стария Добрич”, със своите изпълнения децата пресъздадоха духа на събитията от 1876 година, припомняйки саможертвата и героизма на българските революционери. С този рецитал искаме да съживим заветните думи на личности като Тодор Каблешков и Иван Вазов и да покажем, че искрата на Април 1876 година гори в сърцата на нашите ученици, допълни тя.

 Репортаж на Даниела Русева и Стефан Калев

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Времето на 23 юни
Времето на 23 юни
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика