Обединено училище „Добри Войников“ в село Победа официално откри нов STEM център с тържествена церемония днес.
Лентата на новото образователно пространство прерязаха заместник-кметът на Община Добричка Румяна Иванова, кметът на село Победа Галин Иванов и директорът на училището Евгения Минчева.
Проектът е реализиран по процедура „Училищна STEM среда“ към Националния план за възстановяване и устойчивост и е на стойност близо 93 хиляди евро.
Новият STEM център е оборудван с модерна техника – дрон, лаптопи, дигитални устройства за рисуване, таблети, микроскоп, телескоп, VR очила, интерактивни дисплеи и други.
По време на събитието гостите имаха възможност да се запознаят с новите пространства чрез интерактивна презентация, създадена с помощта на изкуствен интелект. Бяха представени STEM кабинетът по математика и информатика, кабинетът по природни науки, както и специално обособеният кът за отдих и вдъхновение.
Директорът на училището Евгения Минчева благодари на всички, които са допринесли за реализирането на проекта.
„Абсолютно всички колеги се включиха в работата по проекта. Беше трудно, но успяхме. Пожелаваме на учениците да използват тази среда с желание и вдъхновение, а на учителите – да продължават да бъдат техни вдъхновители и водачи“, каза тя.
Един от най-вълнуващите моменти от церемонията беше поставянето на „капсула на времето“, в която учениците оставиха свои послания към бъдещите възпитаници на училището. Капсулата ще бъде отворена след 10 години.
В своето послание децата написаха:
„Днес, през 2026 година, откриваме тези кабинети – място за знания, идеи, творчество и мечти. Пишем това писмо с надеждата, че когато го прочетете след години, ще живеете в свят с още повече технологии, открития и възможности. Надяваме се нашето училище да е запазило духа на любопитството, приятелството и желанието да се учиш.“
Учениците отправят и призив към бъдещите поколения да продължат да вярват, че всяко голямо откритие започва с един въпрос, една идея и една смела крачка напред.
Снимки: Петър Стоянов
Галерия
Лентата на новото образователно пространство прерязаха заместник-кметът на Община Добричка Румяна Иванова, кметът на село Победа Галин Иванов и директорът на училището Евгения Минчева.
Проектът е реализиран по процедура „Училищна STEM среда“ към Националния план за възстановяване и устойчивост и е на стойност близо 93 хиляди евро.
Новият STEM център е оборудван с модерна техника – дрон, лаптопи, дигитални устройства за рисуване, таблети, микроскоп, телескоп, VR очила, интерактивни дисплеи и други.
По време на събитието гостите имаха възможност да се запознаят с новите пространства чрез интерактивна презентация, създадена с помощта на изкуствен интелект. Бяха представени STEM кабинетът по математика и информатика, кабинетът по природни науки, както и специално обособеният кът за отдих и вдъхновение.
Директорът на училището Евгения Минчева благодари на всички, които са допринесли за реализирането на проекта.
„Абсолютно всички колеги се включиха в работата по проекта. Беше трудно, но успяхме. Пожелаваме на учениците да използват тази среда с желание и вдъхновение, а на учителите – да продължават да бъдат техни вдъхновители и водачи“, каза тя.
Един от най-вълнуващите моменти от церемонията беше поставянето на „капсула на времето“, в която учениците оставиха свои послания към бъдещите възпитаници на училището. Капсулата ще бъде отворена след 10 години.
В своето послание децата написаха:
„Днес, през 2026 година, откриваме тези кабинети – място за знания, идеи, творчество и мечти. Пишем това писмо с надеждата, че когато го прочетете след години, ще живеете в свят с още повече технологии, открития и възможности. Надяваме се нашето училище да е запазило духа на любопитството, приятелството и желанието да се учиш.“
Учениците отправят и призив към бъдещите поколения да продължат да вярват, че всяко голямо откритие започва с един въпрос, една идея и една смела крачка напред.
Снимки: Петър Стоянов
Галерия


.gif)











1 USD = BGN
1 GBP = BGN
1 CHF = BGN

