Начало >Добруджа >Общество

Училищното радио в СУ „Димитър Талев” започва излъчване на втори март

25.02.2020 г. 17:17:36 ч.
/
Училищното радио в СУ „Димитър Талев” започва излъчване на втори март
На 02.03.2020 година ще заработи  училищното радио в СУ „Димитър Талев” в Добрич. Първото предаване е посветено на Освобождението на България, каза за радио „Добруджа” директорът на учебното заведение Весела Панчева. Четири са екипите, които ще подготвят програмата на училищната медия. Предаванията на училищното радио „Светилник” ще бъдат един път в седмицата. Водещите са ученици от четвърти до десети клас. Главен редактор е преподавателят по английски език Гергана Георгиева, още  трима са педагозите, които са ментори на водещите. Техните имена са Рада Обрешкова, Таня Илчева и Таня Николова. „При много голям интерес, от страна на учениците, премина кастингът, който проведохме за радиоводещи”, допълни Весела Панчева. Умения за работа пред микрофон, добра дикция, правоговор са били част  от критериите, на които е трябвало да отговарят желаещите да станат част от екипа на училищното радио. За втория кръг учениците подготвили анонс за първо предаване. „Журито, което бе ангажирано с избора на водещи се затрудни, защото чухме много добри материали”, допълни Весела Панчева.
Снимка:static.bnr.bg

Коментирайте
Подобни новини
Над 1 700 евро са събрани на Еньовден в подкрепа на образователен център в ЕК „Стария Добрич“
Над 1 700 евро са събрани на Еньовден в подкрепа на образователен център в ЕК „Стария Добрич“
Национален протест за достойно майчинство ще се проведе  на 1 юли в Добрич
Национален протест за достойно майчинство ще се проведе на 1 юли в Добрич
Детски хор „Маестро Захари Медникаров“ приключи сезона с отлична оценка (ВИДЕО)
Детски хор „Маестро Захари Медникаров“ приключи сезона с отлична оценка (ВИДЕО)
Безплатни консултации и информационни материали  в Добрич в Деня за борба с наркотиците
Безплатни консултации и информационни материали в Добрич в Деня за борба с наркотиците



Яндекс.Метрика