Начало >Добруджа >Общество

Учителите: Чувстваме се унижени, искаме преразглеждане на Наредбата

30.11.2016 г. 10:53:45 ч.
/ ИА Добруджа
Учителите: Чувстваме се унижени, искаме преразглеждане на Наредбата
Намираме тази наредба за дискриминираща, това коментира в ефира на радио "Добруджа" областният координатор на Синдиката на Българските учители в Добрич Павлина Димова по повод новоприетата Наредбата на министерството на здравеопазването, според която учителите трябва да преминават годишни психотестове. Наредбата предвижда педагозите всяка година да представят документ за медицински преглед за 9 заболявания, сред които шизофрения, разстройство на настроението, психични и поведенчески разтсройства, педофилия, Алцхаймер. Досега всеки учител представяше медицинско свидетелство, когато постъпва на работа. Но нямаше задължение да минава на психотест всяка година. "Ще настояваме за преразглеждане на тези текстове или за премахването им. Не смятаме, че учителите са заплаха за учениците", допълни Димова. 

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 27 юни
Времето на 27 юни
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
Временно затварят участък от ул. „Сан Стефано“ в Добрич заради ремонт
Областният управител обяви обществена поръчка за изпълнител на водноспасителна дейност за 7 неохраняеми плажа
Областният управител обяви обществена поръчка за изпълнител на водноспасителна дейност за 7 неохраняеми плажа
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети
ПГ по ТОЛП – Добрич открива нов STEM център и високотехнологични кабинети



Яндекс.Метрика